Duża i otwarta przestrzeń to wielki potencjał i mnóstwo możliwości. Zdarza się jednak tak, że czasem niezbędny jest chociaż kawałek mniejszego, zamkniętego, bardziej intymnego miejsca. 

Wykonanie zabudowy szklanej w takiej sytuacji to idealne rozwiązanie, aby nie stworzyć pomieszczenia bez światła dziennego.  W zależności od przeznaczenia takiego miejsca, można zastosować szkło transparentne, szkło ornamentowe lub szkło częściowo piaskowane – nawet we wyszukane wzory. Każdy wybór zapewni nam światło dzienne we wnętrzu. Dodatkowo wzory lub choćby zmatowione fragmenty szkła ozdobią konstrukcje oraz uniemożliwią zderzenie się z szybą, jeśli ktoś by jej nie zauważył. 

Tego typu zabudowa szklana pozwoliła nam stworzyć niedaleko Inowrocławia przestrzeń biurową w dużej sali sprzedażowej. Dzięki temu jest miejsce nieco bardziej ustronne, w którym można prowadzić spotkania, negocjacje czy podpisywać umowy. Można mieć ciszę i spokój, a jednocześnie nie być w miejscu zupełnie odizolowanym. I w końcu – nadal jest światło dzienne. 

Coraz częściej spotkać można określenie open space w przypadku tematyki związanej z przestrzenią do pracy. Zwraca się bowiem uwagę  na istotną rolę otoczenia w procesie tworzenia, kreatywnej współpracy ludzi działających w firmie, a także w higienie pracy. Znacznie częściej niż w latach minionych projektanci zajmują się tworzeniem przestrzeni biurowych, które mają być  ergonomiczne, przyjazne dla pracownika, stwarzające idealne warunki do pracy i jednoczesnego relaksu w jednym miejscu. 

Postawienie ścian w otwartej przestrzeni teoretycznie kłóci się z założeniami open space. Jednak jeśli te ściany będą ze szkła, wszystko nabiera innego kształtu i znaczenia oraz daje dużo nowych możliwości.

Wydzielenie w dużym pomieszczeniu przestrzeni zamkniętej dzięki zabudowie szklanej sprawdzi się idealnie w mieszkaniach typu studio. Zastosowanie szklanych ścian pozwala stworzyć strefę  sypialnianą ze światłem dziennym. Zaś wieczorem można zasłonić szkło kotarami od wewnątrz i mamy miejsce, w którym każdy znajdzie odpoczynek. Można też wstawić przeszklenie tam, gdzie chcemy wydzielić inną strefę w mieszkaniu i niekoniecznie zamykać ją szklanymi drzwiami drzwiami – może powstać po prostu fragment ścianki szklanej ze szprosami lub z piaskowanym wzorem. Dzięki postawieniu zabudowy szklanej jest możliwość stworzenia też domowego biura, które pozwoli znaleźć przestrzeń na sprawy zawodowe w domu.

Jeśli ktoś zechciałby porównywać zabudowy szklane od rożnych wykonawców, kluczowe jest, aby porównywać wszystkie elementy.

Pomijając fakt, że każdy wykonawca ma swoje sprawdzone firmy, od których bierze okucia czy szkło, ważne jest, aby półpfabrykaty były od renomowanych firm i o właściwych parametrach. Szkło do tego typu zabudowy, w zależności oczywiście od wielkości, musi być grubości 8-10 mm, czasem nawet 12. Musi to być szkło hartowane, aby nie pękło przy pierwszym przypadkowym stuknięciu krzesłem w biurze o szkło. Dodatkowo jeśli już miałoby pękać – musi rozbić się na drobne kawałki, które nie zrobią nikomu krzywdy. W niektórych konstrukcjach stosuje się szkło laminowane folią, które zabezpiecza dodatkowo powierzchnię szkła przed rozbiciem. 

Zabudowy szklane czy inaczej mówiąc ścianki działowe można z powodzeniem wykorzystać w najróżniejszych przestrzeniach. Sprawdzą się w:

– biurach

– bankach

– szpitalach

– zakładach kosmetycznych

– sklepach

– centrach handlowych

– urzędach

– magazynach

Niewątpliwie zaletami takich konstrukcji jest ich lekkość i elegancja, przepuszczalność światła a także  izolacja akustyczna. Ścianki działowe sprawiają, że nawet niewielkie pomieszczenie jest optycznie powiększone, a dodatkowo jest jasne i przyjazne dla użytkownika. Estetyka i nowoczesny minimalizm to z pewnością pojawi się w pomieszczeniu ze szklanymi ścinakami działowymi. Każda przestrzeń otrzymuje wartość dodaną dzięki wykorzystaniu tego rodzaju zabudowy szklanej. 

Kategorie: wpisy

Call Now Button