Jakby na to nie patrzeć – kobiety są początkiem, inspiracją i wsparciem wielu, naprawdę wielu przedsięwzięć.

Weźmy na przykład taką Annę Werner, która w 1854 roku wyszła za mąż za Karola Scheiblera. Miał on w Łodzi spółkę, która importowała maszyny włókiennicze. Jednak dzięki dużemu posagowi żony udało mu się w 1855 roku otworzyć fabrykę – w pełni zmechanizowana przędzalnię. Potem wybudował jeszcze dwie tkalnie i wykończalnię – stał się liderem na rynku włókienniczym. Mało tego – wybudował tak ciekawą fabrykę, że do dziś urzeka ludzi. W starej przędzalni Scheiblera w Łodzi powstały bowiem w 210 roku pierwsze lofty w Polsce.

Mieszkania w stylu industrialnym, w budynkach po halach fabrycznych, z przemysłowym „smaczkiem” szybko zaczęły zyskiwać sympatyków. Nowoczesne budownictwo zaczęto stylizować na stare, aby lofty były niejako bardziej wiarygodne. Ci zaś, którzy mieli już mieszkania czy domy budynki nijak fabryk nie przypominały, starali się stylizować wnętrza, aby choć styl loftowy był widoczny.

I tak poza industrialnymi lampami, otwartymi pomieszczeniami z minimalna ilością ścian z cegłą i betonem pojawiły się szklane ściany ze szprosami, które dzielą przeszklenie loftowe na małe okienka. Dzięki zabudowie szklanej loft zyskujemy oddzielne pomieszczenie, jednak nadal mamy sporo światła i przestrzeni. Industrialna szklana ściana może być zastosowana nawet w dużym wnętrzu, gdzie jest tylko jedno okno, bowiem nadal będzie ono doświetlać oba pomieszczenia.

Jeśli zatem nie mamy na podorędziu do urządzenia mieszkania w starej fabryce lub choćby w stylizowanym budynku, wystarczy kilka zabiegów wnętrzniarskich, zabudowa szklana w stylu loft i już możemy przenieść się w świat XIX wiecznych surowych wnętrz fabrycznych, które tak urzekają. Kontrast industrialnej rzeczywistości z życiem codziennym jest tak ciekawy i interesujący, że nadal jest mnóstwo możliwości w kwestii wyposażenia wnętrz i projektanci ciągle mają pole do popisu.

Kategorie: wpisy

12 Komentarzy

http://aamsonline.org · 2 października 2020 o 13:37

My name is Laurie and I am studying Physical and Optometry at Villa Badessa / Italy. http://aamsonline.org

aimarekting.com · 8 października 2020 o 18:08

I’m Felipe and I live in a seaside city
in northern Brazil, Joinville. I’m 36 and I’m will soon finish my
study at Biology. http://aimarekting.com/?p=45

OMG카지노 · 14 października 2020 o 12:41

I like reading through a post that will make people think. Also, thank you for permitting me to comment. https://www.omgab.com

shine900 · 24 października 2020 o 06:36

minimize or attribute them to psychological causes. I call these „the knowledge gap” and „the trust gap,” and they manifest in various gender disparities in treatment, research and diagnosis.
https://www.shine900.com

gain777 · 24 października 2020 o 06:37

It means that she’s likely to face a longer diagnostic delay compared to her male counterpart, especially for rare or difficult-to-diagnose diseases, because health care providers are quicker to conclude that her mysterious symptoms are „just stress” instead of doing a more thorough workup.
https://www.gain777.com

카지노사이트 · 24 października 2020 o 06:42

She did manage to get a Covid test — which was positive — but only after calling her doctor’s office back four times to demand one. He later told her he just „didn’t think it was that bad.”
https://www.betting33.com

카지노사이트 · 24 października 2020 o 06:43

For example, I spoke to another long hauler who felt that, as a Black woman, she received the worst treatment by health care providers when she pushed back against their dismissals. She got the most help when she acted more „demure.”
https://www.syy577.com

바카라사이트 · 24 października 2020 o 06:44

Above all, if you feel like you’re not being taken seriously, if you can, seek out another health care provider until you find one who listens and is willing to work with you to get to the bottom of your symptoms.
https://www.dok222.com

카지노사이트 · 24 października 2020 o 06:45

they have been instrumental in funding research and garnering greater media attention for many female-predominant conditions, including (myalgic encephalomyelitis/chronic fatigue syndrome, postural orthostatic tachycardia syndrome), endometriosis, vulvodynia and others.
https://www.qqueen700.com

카지노사이트 · 24 października 2020 o 06:45

This pandemic has exposed so many existing societal problems — including problems in our medical system. The story of long-haul Covid, in particular
https://www.woca99.com

cfd999.bzzz · 29 października 2020 o 17:22

quite fine snapshot! https://cfd999.bzzz.net/

trading2021.blox.ua · 29 października 2020 o 21:12

Keep up the awesome work !! Lovin’ it! http://trading2021.blox.ua/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Call Now Button