Jakby na to nie patrzeć – kobiety są początkiem, inspiracją i wsparciem wielu, naprawdę wielu przedsięwzięć.

Weźmy na przykład taką Annę Werner, która w 1854 roku wyszła za mąż za Karola Scheiblera. Miał on w Łodzi spółkę, która importowała maszyny włókiennicze. Jednak dzięki dużemu posagowi żony udało mu się w 1855 roku otworzyć fabrykę – w pełni zmechanizowana przędzalnię. Potem wybudował jeszcze dwie tkalnie i wykończalnię – stał się liderem na rynku włókienniczym. Mało tego – wybudował tak ciekawą fabrykę, że do dziś urzeka ludzi. W starej przędzalni Scheiblera w Łodzi powstały bowiem w 210 roku pierwsze lofty w Polsce.

Mieszkania w stylu industrialnym, w budynkach po halach fabrycznych, z przemysłowym „smaczkiem” szybko zaczęły zyskiwać sympatyków. Nowoczesne budownictwo zaczęto stylizować na stare, aby lofty były niejako bardziej wiarygodne. Ci zaś, którzy mieli już mieszkania czy domy budynki nijak fabryk nie przypominały, starali się stylizować wnętrza, aby choć styl loftowy był widoczny.

I tak poza industrialnymi lampami, otwartymi pomieszczeniami z minimalna ilością ścian z cegłą i betonem pojawiły się szklane ściany ze szprosami, które dzielą przeszklenie loftowe na małe okienka. Dzięki zabudowie szklanej loft zyskujemy oddzielne pomieszczenie, jednak nadal mamy sporo światła i przestrzeni. Industrialna szklana ściana może być zastosowana nawet w dużym wnętrzu, gdzie jest tylko jedno okno, bowiem nadal będzie ono doświetlać oba pomieszczenia.

Jeśli zatem nie mamy na podorędziu do urządzenia mieszkania w starej fabryce lub choćby w stylizowanym budynku, wystarczy kilka zabiegów wnętrzniarskich, zabudowa szklana w stylu loft i już możemy przenieść się w świat XIX wiecznych surowych wnętrz fabrycznych, które tak urzekają. Kontrast industrialnej rzeczywistości z życiem codziennym jest tak ciekawy i interesujący, że nadal jest mnóstwo możliwości w kwestii wyposażenia wnętrz i projektanci ciągle mają pole do popisu.

Kategorie: wpisy

9 Komentarzy

DavidNum · 29 czerwca 2020 o 09:25

Hello. And Bye.
google404
hjgklsjdfhgkjhdfkjghsdkjfgdh

LonnyFep · 7 lipca 2020 o 13:39

how to find cell phone numbers for free

https://usanotecaller.com/#

LonnyFep · 7 lipca 2020 o 13:45

phone tracking using imei number

https://trustnotearea.com/#

LonnyFep · 7 lipca 2020 o 17:07

phone number search north vancouver bc

https://id800800.com/#

카지노사이트 · 21 lipca 2020 o 04:26

respecting older ones is a good job as a child because respect is the one who will be able to live in life
I have a lot of friends but they are not all trustworthy you can usually trust a few if you have a good friend to protect them because they break your trust. It’s harder to see good times to love so love your friend
카지노사이트

바카라사이트추천 · 21 lipca 2020 o 04:41

If you don’t know how to look back to where you came from, you will not reach your destination.
A person who does not love his own language is worse than beast and foul-smelling fish. 
바카라사이트추천

카지노사이트 · 21 lipca 2020 o 04:51

Example of usage in sentence: That’s an old saying we have here in the Philippines.
something such as a basic truth or a practical precept. Example of an English proverb: “Slow and steady wins the race.”
카지노사이트

카지노 · 21 lipca 2020 o 05:01

Simplified to the extreme, a proverb is a saying that is older and has more history!
Looking for conversation questions to match your topic? Look no further, take a look at our long list of topic based conversation questions.
카지노

카지노사이트추천 · 21 lipca 2020 o 05:13

If you don’t see your topic let us know what we are missing and we’ll add it!
If you are looking for conversation questions or conversations starters for native speakers of English instead of ESL students you can 
카지노사이트추천

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Call Now Button